علاقه، اندیشه و مطالعه چیزهایی است که شما را به سوی موفقیت سوق می دهد امروز 1398/04/05

Archive for دی, ۱۳۹۱

فقر و تضاد طبقاتی در رفسنجان

بررسی ها در جوامع مختلف نشان داده است که ریشه رفتار های نابهنجار فقر می باشد، بیکاری از علت های فقر و فقر علت بسیاری از آسیب های اجتماعی است، اگر بیکاری و فقر را از عوامل اصلی آسیب ها بدانیم باید شکاف طبقاتی بین افراد را نیز به آن اضافه کنیم که این عامل اخیر در رفسنجان حادتر می باشد. اطلاعات و آمارناقص و موجود نشان می دهد هر چند که درآمد سرانه شهروندان رفسنجان بالاست اما این درآمد سهم قشر کوچکی از جامعه می باشند و اکثریت جمعیت از سطح متوسط رو به پایین و تا پایین ترین سطح امرار معاش می کنند حتی نتوانسته ایم از این سرمایه های موجود در جهت توسعه شهرستان؛

ادامه مطلب »

طنز : مش حسین به دانشگاه می رود

یک زبان دارم دو تا دندان لق             می زنم تا می توانم حرف حق

مدتی است درب دکه مش حسین بسته است و دوستان و هم محفلان در گوشه و کنار خیابان سر گردان می باشند و از حال و روز او بی خبر بودند، دوستان دسته دسته به سمت دکه هجوم آوردند. و علت غیبت چند هفته ای را جویا شدند و دیدند که مش حسین با جعبه شیرینی به استقبال آنها آمده است و در حالیکه بشکن می زد و از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدند اعلام کرد که در دانشگاه های مختلفی در چند رشته و مقطع قبول شده است، پسر عموی مش حسین که می دانست در گذشته ایشان در اکابر چند سالی کور سوادی یاد گرفته و اطلاعات درست و حسابی اون هم در حد دانشگاه ندارد رو به مش حسین می کند و می پرسد تو و دانشگاه؟ یعنی اینقدر بی حساب و کتاب شده؟ مگر آزمونی، حسابی، کتابی، رقابتی، مدرکی مورد نیاز نیست؟

ادامه مطلب »

نامه آبراهام لینکلن به معلم پسرش

به پسرم درس بدهید. او باید بداند که همه مردم عادل و همه آنها صادق نیستند، اما به پسرم بیاموزید که به ازای هر شیاد، انسان صدیقی هم وجود دارد.

 به او بگویید، به ازای هر سیاستمدارخودخواه، رهبر جوانمردی هم یافت می شود.

به او بیاموزید که در ازای هر دشمن، دوستی هم هست.

ادامه مطلب »

چرا شاد نیستیم؟

 ((مطلب ذیل توسط دوست ارجمند آقای امجد محمدخانی ارسال گردیده است.))

چرا جامعه مان عبوس غمگین است. مگر نه اینکه شادی لازمه حیات اجتماعی است در آموزه های دینی آمده، اندوه متاع شیطان و شادی هدیه خداست، از ابتدای خلقت غم مایه توقف و رکود، شادی موجب پیشرفت و نشاط جامعه بوده. شاد بودن آرزوی همه است و ریشه در خلقت آدمی دارد. شادی معجزه های درون و گره گشای مشکلات است، میگویند اولین معجزه زرتشت خندیدن در بدو تولد بود و مردمی که به پیروی از او شصت روز سال را به جشن و شادی میگذراندند و از هر بهانه ای برای شاد بودن استفاده می کردند. در احادیث نبوی شاد بودن نشانه ایمان مومنین قلمداد شده.

ادامه مطلب »

اصحاب عافیت

آنانکه روز و شب بی درد و داد و غم، در سایه جهان خوش آرمیده اند: از اصل خویشتن آری بریده اند، اینان به گوش ما صدها هزار بار با ژست مصلحت همواره خوانده اند باید خموش بود زیرا زبان سرخ سرهای سبز می دهد به باد، اینان به گوش ما با خنجر صلاح همواره خوانده اند باید نفس کشید حتی به قیمت سودای آبرو.

ادامه مطلب »

طنز : یارانه مش حسین قطع می شود

دولت در سال قبل برایمان مدینه فاضله ای ترسیم کرده بود، هم پول نقد به حسابمان واریز می شد و هم بر قیمت ها نظارت می شد. این خبرها دکه مش حسین را به محل بحث و جدل تبدیل کرده بود و مش حسین خوشحال و خندان به ریش دیگران می خندید که چرا سیاست های کارشناسی دولت را قبول ندارند هر چند اطرافیان می گفتند که بحث خوشه بندی نشان می دهد که دولت نمی خواهد به همه یارانه بدهد اما سرو صدای مردم و اینکه دولت در خواباندن هر نوع سرو صدایی ید طولائی دارد و می تواند با حرف های خوشمزه دهن همه را ببندد باعث شد که مش حسین از سیاست هدفمندی یارانه جانانه! حمایت کند، مش حسین کم کم به این سیاست پی برد که بابا کجای کاری از قدیم گفته اند سیاست پدر و مادر ندارد بندگان خدا چیزی می گویند که دل مردم را خوشحال کنند و در نهایت همان کار خود را می کنند.

ادامه مطلب »

طنز : مش حسین و ایجاد ۱۴۰ شغل در رفسنجان

مش حسین مدتی است که می خواهد دکه خود را ببندد و به مرخصی برود و دیگه شاهد بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف شهرستان در دکه نباشد به چند دلیل

۱- خستگی زیاد، توجه به این گفته روانپزشک که مرتب صدای آنها از طریق رادیوی دکه بگوش می رسد که انسان باید به مسافرت برود و حال و هوایی عوض کند و روحیه بگیرد.

۲- دلیل مهم تر اینکه حرف های مش حسین را گوش شنوایی نیست که نیست، حکایت مش حسین و مسئولین مثل حکایت مجلس است و دولت، یعنی همانطور که دولت برای مصوبات مجلس تره هم خُرد نمی کند و مسئولین رفسنجان هم به گفته های کارشناسی شده و مصوبه دکه مش حسین هم توجهی نمی کنند.

۳- هر چند وقت یک بار هم که تصمیم جدی می گیرد یک مسئولی، کسی، چیزی می گوید و سوژه ای دست اهالی دکه می دهد که مجبور می شوند چند صباحی این گفته ها را در کمیسیون های مربوطه و جلسات علنی و غیرعلنی بررسی کنند و بعضی وقت ها گفته ها آنچنان هستند که پس از روزها بحث و بررسی به هیچ نتیجه ای نمی رسند.

ادامه مطلب »

طنز : ۳۶۰ درجه پیشرفت

پیشرفت و موفقیت در هر کاری برای هر شهروندی موجب خوشحالی و مباهات می باشد و معمولا مسئولین عادت کرده اند که با عدد و رقم، میزان موفقیت در کار خود را نشان دهند و طبیعی است اگر میزان عمر مدیریت بیشتر باشد هر مقطع زمانی که مدیر مربوط پشت سر می گذارد عدد و رقم و درصد موفقیت خود را درصدی بالاتر اعلام می کند زیرا سابقه نداشته و نخواهد داشت که کسی بگوید میزان پیشرفت من نسبت به چند مدت قبل کمتر شده است.

ادامه مطلب »

طنز : شرکت پخش زباله

شرکتی طرف قرار داد شهرداری می باشد برای جمع آوری و دفن زباله ها و چنین بیان شده که روزانه چند ده تن زباله از سطح شهر  جمع آوری می کنند. مش حسین که پیرامون فعالیت این شرکت کار کارشناسانه!!! زیادی انجام داده به چند نتیجه قابل توجه رسیده است.

ادامه مطلب »

طنز : نظر سنجی در مورد کیفیت نان

مش حسین عجب علاقه ای پیدا کرده که اخبار تمامی شهرستانهای استان را شدیداً پیگیری کند و نه تنها روزها در جلو دکه تمامی مطبوعات استان ورق می خورند و به اتفاق دوستان مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند، بلکه شب ها نیز داد اعضا خانواده را در آورده و همیشه از نوه خود می خواهد که بکمک رایانه قابل حمل!! خود خبرهای خبرگزاری ها و سایت های مختلف را مرور کند، در اثر این گشت و گذار در سایت ها ناگهان نوه مش حسین در سایت فرمانداری رفسنجان با مطلبی مواجه می شود که به نظر سنجی پرداخته و آمده است: ((کدام نانوایی ها از کیفیت نان ضعیفی برخوردارند)).

ادامه مطلب »

آمار بازديد
افراد آنلاين : 1
تعداد مطالب : 372
بازديد امروز : 78
بازديد ديروز : 115
بازديد هفته : 373
بازديد ماه : 4573
بازديد کل : 404730