با ترديد تصميم نگيريد و چنانچه تصميم گرفتيد ترديد نکنيد. امروز 1398/03/29

Archive for اسفند, ۱۳۹۱

چلانده شوند تا هسته ها بیرون آیند

یک سیاستمدار بریتانیایی در پایان جنگ جهانی اول که یکی از خونین ترین و ویرانگرترین جنگ هایی است که بشریت در طول تاریخ آن را تجربه کرده است ، در پایان جنگ و بر علیه مردم آلمان اینگونه اظهار نظر می نماید : « آلمانی ها قرار است چلانده شوند ، همانطور که یک لیمو ترش را می چلانند تا هسته های آن بیرون آیند …»

علت خونین و ویرانگر بودن جنگ اول جهانی برخورداری قوای متخاصم از امکانات مختلف : تانک ، هواپیما ، توپخانه سنگین و …. بود و این نخستین بار در آن روزهای خون و آتش بود که ارتش های متنازع از این تجهیزات و امکانات بر علیه یکدیگر استفاده می کردند ، محل متفق شامل فرانسه ، انگلیس و … به کمک آمریکا جنگ را بر علیه آلمان بردند …..البته مقصود تکرار روایت تاریخی جنگ جهانی نیست چرا که عاقبت هر جنگی به قول مولانا صلح و توافق است :

« جنگ ای خلق بهر آشتی است       دام راحت دائماً بی راحتی است »

ادامه مطلب »

کاهش سن اعتیاد و افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی و صادرات آن

 در همایشی که چندی قبل در وزارت بهداشت برگزار گردیده بود مسئولینی از وزارت کشور،قوه قضائیه و فعالان عرصه مبارزه با اعتیاد مطالبی بیان کردند و از موفق نبودن برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد سخن گفتند و در فواصل سخنرانی مسئولان تیزرهای آموزشی در سالن پخش می شد که حکایت ار اعتیاد کودکان کم سن و سال در حاشیه شهرها و همچنین مواردی در مورد تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به مواد صنعتی بود. مطالب ذیل بخشی از سخنان این مسئولین می باشد: معاون درمان وزارت بهداشت ، در مورد تغییر الگوی مصرف مواد مخدر بین جوانان هشدار داد: « نگرانی عمده ما در وزارت بهداشت تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از مواد افیونی به مواد روان گردان است و هنوز شناخت کافی در مورد عوارض مواد روان گردان بین مردم وجود ندارد.» وی با اشاره به خطری که از جانب مواد روان گردان جامعه را تهدید می کند ، ادامه داد:«تعداد زیادی از بخش های روان پزشکی در بیمارستان ها را افرادی که مصرف کننده مواد روان گردان بودند، اشغال کرده اند و این قضیه جای نگرانی دارد.»وی در حاشیه برگزاری این همایش در جمع خبر نگاران در مورد درمان با شربت تریاک گفت: «پروتکل این روش درمانی تدوین و ابلاغ شده و شربت تریاک نیز به میزان کافی در مراکز مجاز موجود است، اما معتادان از این روش درمانی استقبال نکردند.»

ادامه مطلب »

طلای کثیف بر سر سفره کودکان خیابانی

کودکان خیابانی واژه ای است که اصطلاحاً در مورد فرزندان کمتر از دوازده سال بکار برده می شود که معمولاً در عالم کودکی سیر نمی کنند و با انواع کارهای دستی از جمله اصرار به فروختن تنقلات ، واکسن زدن ، تمیز کردن شیشه اتومبیل و …. روزی را شب می کنند و حالت شدیدتر از آن نیز زباله گردی ، خریدن نان خشک ، خرید و فروش اجناس دسته دوم و … می باشد براستی چرا اینان بجای زندگی در دنیای کودکی و کمک به رشد و پیشرفت خود این مسیر را انتخاب و حتی متاسفانه تعدادی از آنان در نوجوانی به سمت تکدی گری که درآمد بیشتری دارد گرایش پیدا می کنند ؟ و این نوع زندگی در بسیاری موارد آنها را به سمت بزهکاری و انحرافات اجتماعی سوق می دهد.

ادامه مطلب »

نگاهی اجمالی به تاریخچه کمال آباد

(به تقاضای یکی از خوانندگان محترم سایت در خصوص نوشتن تاریخچه کمال آباد ، متن ذیل توسط استاد گرانقدر تاریخ آقای علی عبدالهی نیا نوشته شده است.)

کمال آباد ، که در شرق شهر کنونی رفسنجان واقع شده است در روزگار گذشته یکی از سه آبادی بود که بنیاد شهر رفسنجان را تشکیل می دادند دو آبادی دیگر قطب آباد و علی آباد بودند که مجموع این سه آبادی از روزگار قاجاریه بهرام آباد نامیده می شدند که به مرور این نام جای خود را به رفسنجان داد ، و احیا و بازسازی کمال آباد به ابتدای روزگار قاجاریه و به دوران سلطنت فتحعلی شاه قاجار بر می گردد.

ادامه مطلب »

فراموش نکنیم

۱- مادری ساعت سه نیمه شب به پسرش تلفن می کند ، پسر با صدای تلفن از خواب می پرد و به تندی با مادرش صحبت می کند که : این وقت شب چی می گی ؟ نمی دونی که خوابم و …. مادر به آرامی می گوید :

ادامه مطلب »

مطالب خواندنی (سری سوم)

آرزو خوب است تا آنجا که اراده ات به بلندای آرزویت باشد و اختیارت به میزان آن وگرنه  تو را به حسرت و اندوه کشاند .

**********************************************

در شهری که خورشید را به قیمت شمعی نمی خرند ، پروانه شدن یعنی تباهی

***********************************************

ادامه مطلب »

درخـتـان پـسـتـه تـشـنـه آب، متـولـیـان آب در خـواب!

جناب استاندار کرمان، چندی پیش به نقل قول از شما در یکی از سایت ها آمده بود که جنابعالی خواستار استفاده بهینه از مدیریت آب با توجه به خشکسالی منطقه شده بودید که حقا و انصافا از ضروریات و نکات حائز اهمیت میباشد، بر خود لازم دانستم به عنوان یک شهروند که شاهد از بین رفتن اقتصاد رفسنجان میباشم نکته ای را (هر چند ممکن است اطلاع داشته باشید) عرض کنم. اقتصاد تک محصولی رفسنجان این شهرستان را به سمت نابودی کشانده است و تمامی شعارها و اقدامات ناقص و شاید غیر کارشناسی در خصوص خروج از تک محصولی در مرحله حرف و در مواردی اجرای ناقص و در حد خیلی محدود فراتر نرفته است و کماکان نام رفسنجان با پسته گره خورده است.

ادامه مطلب »

بازاریابی سیاسی، غربی، شرقی و……

(این مطلب در سر مقاله یکی از شماره های ماهنامه گزارش چاپ گردیده بود)

در نسل های قبلی شعاری برای بازاریابی مد شده بود که می گفت : هنر بازاریابی در این است که یخچال را به اسکیموها و در قطب یخ زده بفروشی.

یعنی شعارها را آنقدر بزرگ و دور از واقع و در مواردی توهم زا مطرح کنی که فرد بی نیاز ، مجذوب شود یا احساس نیاز کند ؛ مهم این است که این بازاریابی جیب طرف را خالی یا عقل و اراده او را به سمت آن تبلیغ متمایل نماید. بازاریابی به خودی خود، البته حرفه ای شایسته و قابل دفاع است ، فرد بازاریاب درهر کوچه و برزنی و در هر بازار و فروشگاهی از کالایی که قول فروش آن را داده با این حربه که کس نگوید که دوغ من ترش است به خریدار القا می کند که با خرید این کالا به رویاهایش ، مطلوب ترین زندگی و رفاه می رسد . بازاریاب قاعدتا حاصل کار دیگران را برای رسیدن به هدف خود ، من غیر مستقیم تخریب هم می کند . هنگامی که مثلا ۱۲۰ نوع پودر رختشویی، ۸۳ نوع مسواک و خمیر دندان و …. در یک بازار مصرف با جمعیت ثابت تولید می شود سرمایه گذاران به هم تنه می زنند تا جایی فراتر از حق و حقوق خود بگیرند.

ادامه مطلب »

نامه دانشجو به دانشجوها (طنز)

یک زبان دارم دو تا دندان لق                       می زنم تا می توانم حرف حق

خدمت جناب (دانشجو) ها عرض سلام دارم از اینکه قبول زحمت کرده اید و برادر بزرگتر بر مسند وزارت آموزش عالی و برادر کوچکتر بر صندلی مستحکم دانشگاه آزاد رسیدید جای بسی خوشحالی است و امیدوارم همانطور که این پست ها برای دیگران وفا نکرد برای شما هم دوام نداشته باشد ، که ناراحت نباشید مرام دنیا همین است .

ادامه مطلب »

مطالب خواندنی (سری دوم)

زنده بودن را به بیداری بگذرانیم ، که سالها به اجبار خواهیم خفت

******************************

بهلول را گفتند : فلان کس را می شناسی ، گفت آری . گفتند چگونه مردی است ؟ گفت نیمی خوب است و نیمی بد !! پرسیدند یعنی چه؟ گفت : یعنی با چشمانش واقعیت ها را می بیند و با پاهایش از آنها می گریزد.

******************************

ادامه مطلب »

آمار بازديد
افراد آنلاين : 2
تعداد مطالب : 372
بازديد امروز : 269
بازديد ديروز : 263
بازديد هفته : 892
بازديد ماه : 3523
بازديد کل : 403680