درجهان هیچ چیز کاملا خطایی وجود ندارد، حتی یک ساعت از کار افتاده هم می تواند دو بار در روز وقت دقیق را نشان بدهد. امروز 1398/04/05

Archive for اسفند, ۱۳۹۴

قافله عمر

از من رمقی به سعی ساقی مانده ست

از صحبت خلق بی وفایی مانده ست

از باده ی دوشین قدحی بیش نماند

از عمر ندانم که چه باقی مانده ست

شگفتی پدیده زمان این است که وقتی به آینده نگاه می کنیم بسیار دور و دیر جلوه می کند و انتظار و خستگی با خود به همراه دارد اما وقتی روزها و سال ها گذشت چنان تند و شتابان بوده است که تو پنداری همین دیروز بوده است. براستی که انگار همین دیروز شروع فروردین ۹۴ بود و اکنون بسان یک چشم بر هم زدنی یک سال گذشت و کسری از عمر ما سپری شد عمری که اندازه گذشته اش را می دانیم و از میزان باقی مانده اش هیچ نمی دانیم جالب است بدانیم که در دوران گذشته با نزدیک شدن به بهار نوعی نگرانی در مردم بوجود می آمد بدان علت که  «یک سال از عمرمان گذشت» ، و در مواردی می گفتند:  «نمی دانیم باید بگوئیم یک سال بر عمرمان اضافه شد و یا یک سال از عمرمان کم شد»، ولی آنچه مسلم است مصداق: «بر لب جوی نشین و گذر عمر ببین»  می باشد، نباید حسرت روزهای رفته را خورد بلکه باید از گذشته بسان تجربه ای جهت ادامه زندگی فردی و اجتماعی بهره جست و این دو جنبه دارد یکی جنبه خُرد و فردی و قدر آن را دانستن که این مهم در سخن بزرگان حکمت و معرفت و عرفان و دین و ادبیات آمده است:

این قافله عمر عجب می گذرد

دریاب دمی که با طرب می گذرد

ادامه مطلب »

طنز : تدوین سند نان در استان کرمان

دوستان می گن «مش حسین  مثل  خروس بی محل شده»  و هر چند وقت یکبار با پیدا کردن یک مطلب تشکیل سمیناهاری می دهد و دیگه از هرگونه فعالیت فرهنگی خودداری می کند و وقتی هم علت را جویا می شویم می گوید بابا کار فرهنگی شکم سیر می خواد برای ما که باید شکم زن و بچه را سیر کنیم کار فرهنگی کیلویی چند؟ اصلاً چند وقتی میشه تصمیم گرفتم مثل فوتبالیستی که کفش های خود را ور می کشد و دیگر فعالیت نمی کند در دکه را ببندم و کفش ها را ورکشم، نه کسی برایم تره خرد می کنه، نه کسی می گه تو چی می گی؟ برای کی می گی؟ اینقدر تو این مملکت حرف می زنند و انتقاد می کنند که گوش مسئولین پرشده و به این نتیجه رسیدم که:  «نرود میخ آهنین در سنگ».

ادامه مطلب »

آمار بازديد
افراد آنلاين : 1
تعداد مطالب : 372
بازديد امروز : 76
بازديد ديروز : 115
بازديد هفته : 371
بازديد ماه : 4571
بازديد کل : 404728