درجهان هیچ چیز کاملا خطایی وجود ندارد، حتی یک ساعت از کار افتاده هم می تواند دو بار در روز وقت دقیق را نشان بدهد. امروز 1397/07/04

مسن ترین مرد رفسنجان شاهدی برای تاریخ

آدمی خلق شده تا با کار و تلاش و ابدیده کردن اندامش برای خدمت به هم نوعان استفاده کند و انسان نیز از گذشته های دور در هر کجا که آبی را برای آبادانی پیدا میکرد در آنجا سکنی می گزیدند و با آب و زمین روزگار می گذراندند.

جاده ای باریک از مسیرهای الله اباد؛ شاه جهان آباد؛ احمداباد رضوی تو را به روستاهای حومه ی غربی رفسنجان شامل جنت اباد، حسن آباد و … متصل می کرد و دولت آباد مسیر اصلی و زادگاه مردی متدین وسیدی بزرگوار از سادات هاشمی می رساند.

شادروان “حاج سید فتح الله هاشمی” سیدی بزرگوار در روستای دولت آباد زندگی میکرد خانه ای بزرگ که جوی. آبی روان از وسط آن می گذشت و انواع درختان میوه در آن وجود داشت. خانه ای تماشایی که از بدو ورود از زیر داربست انگور عبور میکردی و تا انتهای خانه استمرار می یافت. خانه دارای سرداب و گرم آب بود و درفصول مختلف از ان استفاده می کردند. او مانوس با قران و نماز بود بطوری که نمازخانه ای در گوشه ای از خانه بنا کرده بودند که در آنجا به خلوت خدای خود می نشستند. نمازها و رکوع وسجده هایشان بسیار طولانی بود که حتی تا اواخر عمر نیز از این موهبت الهی برخوردار بودند و خستگی با او الفتی نداشت. “حاج سید فتح الله هاشمی” فرزند مرحوم سید هاشم و متولد ۱۲۷۴ بودند و قریب ۱۱۷ سال عمر کردند عمری با برکت که تا اواخر از نعمت سلامتی برخوردار بود و اموراتش را خودش انجام میداد. شادروان در سال ۱۳۹۲ دارفانی را وداع گفته و در گلزار شهدا در ضلع جنوبی گلزار شهدا در کنار همسر مرحومه شان حاجیه خانم به خاک سپرده شده اند زنده یاد تا زمان احمد شاه را به خاطر می اوردند او در عبادت مخلصی بی ریا بود از ان بزرگوار فرزندانی به نامهای سید عبدالعظیم، مرحوم سیدضیا، سید جلال، سید محمود و چهار دختر بر جای مانده است.

یادش ماندگار و نامش پایدار

همراهان گرامی سلام.

از آنجا که در صدد تهیه مجموعه ای می باشیم که فرهیختگان رفسنجانی مقیم در رفسنجان، شهرها  و کشورهای دیگر در رشته ها و زمینه های مختلف ( علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، هنری، ادبی، کارافرینی و…)  را جمع آوری و بعدا چند جلد کتاب چاپ نماییم، لذا دست نیاز ما به سوی شماست که آنان را به ما معرفی نمایید و از خود بزرگواران هم خواهشمندیم رزومه خود را برای ما ارسال نمایند ضمنا از آنجا که در صدد جمع آوری مجموعه کامل فرهنگ رفسنجان هم هستیم لذا تقاضا میشود داستانها، ضرب المثل، آداب و رسوم و….. را نیز برایمان بفرستید. سپاس فراوان.

آدرس تلگرام : rafsanjaniha_Salam@

یک نظر بگذارید

آمار بازديد
افراد آنلاين : 5
تعداد مطالب : 321
بازديد امروز : 296
بازديد ديروز : 403
بازديد هفته : 1246
بازديد ماه : 10186
بازديد کل : 304834