برای اندیشیدن زمان صرف کنید ولی وقتی که زمان عمل فرا رسید دیگه فکر نکنید عمل کنید امروز 1398/02/30

علی علی اسماعیلی

علی علی اسماعیلی متولد پنجاه وهفت شهرستان رفسنجان،

فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی از دانشگاه زاهدان،

دبیر تربیت بدنی سابق مدارس علوی ، درخشان و کیمیا،

معاون آموزشی دبیرستان پسرانه دوره دوم علوی…

از دوران راهنمایی بازی بسکتبال را شروع کرد و در رده های مختلف سنی و دانشگاه بازی کرد اما بدلیل آسیب دیدگی شدید نتوانست بازی بسکتبال را به صورت جدی ادامه دهد و وارد عرصه مربیگری و داوری بسکتبال شد.

در سال هفتاد و هشت با شرکت در کلاس داوری وارد این عرصه شده و در سال هشتاد و چهار موفق به کسب درجه ملی ( بالاترین درجه داوری در ایران ) شد. تا پایان سال هشتاد و پنج بصورت جدی در این عرصه فعال بوده و در مسابقات نهایی جوانان و نوجوانان کشور، المپیاد دانشگاههای کشور ، باشگاههای کشور و … قضاوت کردند.

بدلیل بروز پاره ای از مشکلات از داوری فاصله گرفته و چند سالی فقط در عرصه مربیگری فعالیت داشت. ایشان دارای کارت مربیگری درجه یک می باشد و از جمله فعالیتهای مربیگری ایشان  می توان به کار در رده های مختلف نونهالان، نوجوانان، جوانان ، آموزشگاهها و دانشگاه و همچنین کمک مربی تیم هیات بسکتبال رفسنجان در مسابقات زیرگروه کشور و سرمربی تیم مس رفسنجان در لیگ دسته دوم باشگاههای کشور  اشاره کرد.

در سال نود و سه به همراه آقایان فرزادخیام و روح الله حسنی برای اولین بار در بسکتبال رفسنجان  کار استعدادیابی را انجام داده و آکادمی هیات بسکتبال را راه اندازی نمودند.

از ابتدای سال نود و پنج مجددا به عرصه داوری برگشته و در لیگ های مختلف کشور قضاوت نموده است . در خرداد ماه سال جاری توانستند مدرک داوری بین المللی table official را از فیبا دریافت کنند.

ایشان هم اکنون مسوول کمیته داوران هیات بسکتبال شهرستان رفسنجان و از داوران فعال استان و کشور هستند و  در حال اجرای طرح داوران بسکتبال دو هزار و بیست و چهار در رفسنجان هستند.

کار مطبوعاتی از دیگر عرصه های فعالیت شان است. ایشان بعنوان صاحب امتیاز و مدیرمسوول ، اولین دوهفته نامه اختصاصی ورزش و فرهنگ رفسنجان  به نام ورزش رفسنجان را به مدت دو سال منتشر کرده اند.

همراهان گرامی سلام.

از آنجا که در صدد تهیه مجموعه ای می باشیم که فرهیختگان رفسنجانی مقیم در رفسنجان، شهرها  و کشورهای دیگر در رشته ها و زمینه های مختلف ( علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، هنری، ادبی، کارافرینی و…)  را جمع آوری و بعدا چند جلد کتاب چاپ نماییم، لذا دست نیاز ما به سوی شماست که آنان را به ما معرفی نمایید و از خود بزرگواران هم خواهشمندیم رزومه خود را برای ما ارسال نمایند ضمنا از آنجا که در صدد جمع آوری مجموعه کامل فرهنگ رفسنجان هم هستیم لذا تقاضا میشود داستانها، ضرب المثل، آداب و رسوم و….. را نیز برایمان بفرستید. سپاس فراوان.

آدرس تلگرام : rafsanjaniha_Salam@

یک نظر بگذارید

آمار بازديد
افراد آنلاين : 1
تعداد مطالب : 372
بازديد امروز : 280
بازديد ديروز : 222
بازديد هفته : 293
بازديد ماه : 4408
بازديد کل : 397731