برای اندیشیدن زمان صرف کنید ولی وقتی که زمان عمل فرا رسید دیگه فکر نکنید عمل کنید امروز 1398/04/04

چشم انداز رمز موفقیت

همه انتظارداریم فرزندانمان موفق شوند و آینده ای درخشان برای خود، خانواده و جامعه رقم بزنند، انتظار بجایی است، موفقیت در زندگی و کار آرزوی هر فردی برای خود و فرزندانش می باشد ولی این یک سو دیدن سکه دردی را دوا نمی کند و موفقیتی را رقم نمی زند و اگر هم منجر به موفقیتی شود آن موفقیت بدون توجه به استعداد، خلاقیت و علم و آگاهی است، موفقیت دور نیست، سخت نیست ، تخیلی نیست، راهش سنگلاخ و سخت نیست، بلکه راهی هموار دارد که فقط باید آن را شناخت و در همان مسیر گام برداشت و شروع آن داشتن یک چشم انداز در زندگی است. ایست، توقف کنید! اگر خود و فرزندان تان چشم انداز زندگی را ترسیم نکرده اید لطفاً هیچ کاری را شروع نکنید و اگر شروع کرده اید ادامه ندهید. در این زندگی پرهیاهو و پراز موانع، تنها راه چاره، داشتن چشم انداز است.

” کن بلانچارد  ” استاد پرآوازه مدیریت می گوید: « بدون چشم انداز، بشر نابود می شود »، بزرگان دیگر هم گفته اند: «هیچ حرکت ارزشمندی در زمین بدون چشم انداز به نتیجه نرسیده، هیچ خلاقیتی یا حتی یک فتح بزرگ بدون الهام از این منبع اسرارآمیز ممکن نبوده است » ، با اندیشیدن به چشم انداز بود که برادران رایت موفق به اختراع هواپیما شدند، در پرتو چشم انداز رسیدن به نور، توماس ادیسون برق را به جهانیان عرضه کرد و بیل گیتس مایکروسافت را بوجود آورد و…  .  چشم انداز چیست؟ : ” تصویری که انسان از آینده برای خودش ترسیم می کند، آمیزه ای از ارزش ها و داوری های مبتنی بر اندیشه، واقعیت های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است “

چشم انداز چراغی در افق بلند مدت است رویایی که به مبنای دانش و اطلاعات بوجود می آید، سرنوشتی شفاف و تصویر راهی کاملاً مشخص، در چشم انداز هدف داریم و هدف تنها گنجی است که جستجو کردن آن به زحمتش می ارزد، سنائی غزنوی شاعر پرآوازه می گوید:

گوهر بی صدف درون دل است

صدف بی گوهر، درون گِل است

قیمت دُر نه از صدف باشد

تیر را قیمت از هدف باشد

گفته اند شخصی پس از مراجعه به پزشک دریافت که بر سر دو راهی سختی در زندگی اش قرار گرفته است این که یا باید سریع تر عمل جراحی کند تا حافظه اش را از دست ندهد که البته در این صورت بینایی اش را از دست خواهد داد و یا اینکه تن به عمل جراحی نسپارد که در آن صورت حافظه اش را به کلی از دست می دهد او بعد از بررسی و فکر کردن با خود گفت، عمل جراحی نمی کنم چرا که : « ببینم کجا می روم» بهتر از آن است که بدانم : « از کجا آمده ام » . امید آنکه با داشتن چشم انداز، تعیین هدف، انتخاب مسیر و تلاش و پشتکار ببینیم به کجا می رویم که این انتخاب و اقدام عاقلانه می باشد و آینده ای درخشان در انتهای راه سوسو می کند.

انشاا…

یک نظر بگذارید

آمار بازديد
افراد آنلاين : 1
تعداد مطالب : 372
بازديد امروز : 115
بازديد ديروز : 180
بازديد هفته : 299
بازديد ماه : 4499
بازديد کل : 404656